Beyşehir Belediyesi’nin Drammen kavşağı peyzaj çalışmasına ilişkin haberler Norveç basınında

Beyşehir Belediyesi’nin Drammen Kavşağı’nda yürütülen peyzaj çalışmalarına ilişkin Türk basınında yer alan haberlere Norveç basını da ilgi gösterdi.

Norveç’te yayınlanan bir gazete, “Türk kentinde neler olduğunu görün” başlığıyla verdiği haberde, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ın talimatının ardından Drammen Meydanı’nda Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının ayrıntılarına yer verdi.

Beyşehir Belediyesi de konuyla ilgili çalışmaları; “Beyşehir-Drammen kentlerinin kardeşliği, Drammen Meydanı’ndaki peyzaj çalışmalarına da yansıdı” başlığıyla kamuoyuna duyurmuştu.

Haberde, “Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ın talimatıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından İlçe Müftülüğü karşısındaki Drammen Meydanı’ndaki kavşakta başlatılan çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları tamamlandı.

Peyzaj çalışmaları kapsamında taflan bitkisiyle kardeş şehirler Beyşehir ve Drammen şehirlerinin ismi kavşaktaki çimlere işlendi. Ayrıca, kavşakta çiçeklendirme çalışması da yapılırken, mevsimlik petunya, begonya ve kadife ile ateş çiçeği türlerinin de dikimi gerçekleştirildi.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, yaptığı açıklamada, çok sayıda Beyşehirli hemşerisinin yaşadığı Norveç’in Drammen kentinin Drammen Belediyesi ile Beyşehir Belediyesi arasında imzalanan kardeş şehir protokolü ile Beyşehir’in ilk kardeş kenti ilan ettiği bir şehir olduğunu hatırlattı.

Kardeş kent protokolünün imzalanmasının ardından Mevlana Caddesi ile Prof.Dr.Yılmaz Muslu Caddelerini birleştirerek Eşrefoğlu Köprüsü’ne bağlayan İlçe Müftülüğü karşısındaki kavşağın bulunduğu alana Drammen Meydanı ismini verdiklerini hatırlatan Bayındır, “Drammen kentine bir armağan olarak geçmiş dönemimizde ismi verilen Drammen Kavşağı’nın aradan geçen yılların ardından hafızalardaki yerini yeniden kazanması için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz bölgede böyle güzel bir çalışmaya imza attı.

Drammen Kavşağı’nda çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları yapılırken Beyşehir ve Drammen kentlerinin isimleri de alandaki çimlere taflan bitkisiyle yazıya dönüştürülerek işlendi. Çiçeklendirme çalışmaları ile de alandaki görsel zenginlik artırıldı. Yürütülen çalışma ilçe halkımız tarafından da kısa sürede beğeni topladı ve ilgi çekmeye başladı. Ayrıca, Basın Müdürlüğümüz de ortaya çıkan bu görsel güzelliği yükseklerden halkımıza gösterebilmek amacıyla kavşakta dron çekimi de gerçekleştirdi. Ekiplerimize bu anlamda yürüttüğü çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.” şeklinde ayrıntılara yer verilmişti.

Menü