Başkan Bayındır’dan şampiyon sporculara kutlama

Beyşehirli sporcuların katıldıkları Türkiye şampiyonasında 2 birincilik, 1 ikincilik ve 7 üçüncülük derecesi elde ettiği bildirildi.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehirli sporcuları Erzurum’da düzenlenen Türkiye şampiyonasında elde ettiği başarılarından ötürü tebrik ederek, “Bireysel branşlardan Kick Boks’ta da Türkiye çapında derecelere imza atarak ilçemizi başarıyla temsil eden ve Beyşehir’in adını büyük bir onur ve gururla duyuran tüm sporcularımızı kutluyor, başta antrenör ve aileleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Beyşehir Sevinç Kardeşler Spor Kulübü ve milli takım antrenörü Ömer Sevinç ise, Erzurum’da sona eren Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda sporcularının elde ettiği toplam 10 derece ile Beyşehir’e dönüş yaptığını belirterek, “Türkiye şampiyonasında 2 birincilik, 1 ikincilik ve 7 üçüncülük derecesi ile Konyamızın ve ilçemizin ismini duyurmanın sevincini yaşıyoruz. Şampiyona sonunda milli takıma bir sporcu daha vermenin de ayrıca mutluluğu içerisindeyiz.”dedi.

Sevinç, şampiyonada yıldızlar kategorisinde Ayşe Kocaer ile Buğra Avcı’nın kilolarında Türkiye şampiyonu olduğunu belirterek, “Zeliha Çavuşoğlu gençlerde Türkiye ikincisi, bir farklı branşta ise üçüncü olurken, genç sporcularımızdan Ali Demiş, Nazlı Nasip Kocagöz ve yıldız sporcularımızdan Meliha Nur İnan, Serhat Akyüz, minik sporcularımızdan ise Hasan Ali Taşcı ve Muammer Çakır Türkiye üçüncülüğü derecesi elde etmişlerdir. Bu sporcularımız içerisinde elde ettiği başarı ve topladığı puanlar neticesinde gençler kick boks milli takımına girmeyi hak eden ve Macaristan’da yapılacak Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazanan sporcumuz Zeliha Çavuşoğlu’nu da tebrik ediyorum. Milli formayla katılacağı Avrupa şampiyonasında ise kendisine başarılar diliyorum. Erzurum’da birçok ilin bile elde edemediği toplamda 10 derece ile şampiyonayı Beyşehir ekibi olarak tamamlamış olmanın onur ve gururunu yaşıyoruz.”ifadelerini kullandı.

Menü