Başkan Bayındır’ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramı mesajı

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Bayındır, mesajında, halkın etkili ve güçlü sesi olan basının, gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması ve yönlendirilmesi gibi önemli görev ve sorumluluklar üstlendiğini belirtti.

Bireyin yöresel yaşamındaki en büyük yardımcısı ve başvuru kaynağının basın olduğuna dikkat çeken Başkan Bayındır, şunları kaydetti:

“Yerel medyamızın otokontrol mekanizmasını iyi çalıştırarak, daha iyiye doğru, meslek ahlakından ödün vermeden yayın yapması, bulundukları yörenin huzuru ve gelişmesi açısından da büyük önem taşımaktadır. İlçemiz basınının geçmişte olduğu gibi günümüzde de bu konulara karşı hassasiyetle yaklaşacağını, hukuk devleti ilkesi çerçevesinde, güzel dilimizi doğru kullanarak, kişisel hak ve özgürlüklere, özel yaşama saygılı, basın meslek ahlakı çerçevesinde yayın yapacağına inanıyorum. İlçemizde planlanan, yapımı devam eden ve hizmete açılan yatırımlar konusunda kamuoyunu aydınlatmak için büyük fedakarlıklarla mesleğini yapan, Beyşehir ile ilgili gelişmeleri gerek ilçe, gerek Konya gündemine, gerekse ulusal ve uluslararası platformlara taşıyan yazılı ve görsel medyamıza içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizde yazılı, görsel ve işitsel yayın yapan basın kuruluşlarına, ilkeli ve tarafsız bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diler, değerli basın mensuplarımızın basın bayramını kutlarım.”

Menü