Rahvan At Yarışlarında Beyşehir Belediyesi’nin Gurur Veren Başarısı

İzmir’in Ödemiş ilçesinde düzenlenen 34.Geleneksel Rahvan At Yarışları’nda Beyşehir Belediyespor Atlı Spor Kulübü’nden Ali Poyraz’ın atı “Poyraz”ın küçük orta kategorisinde elde ettiği birincilik Beyşehir’de sevinçle karşılandı.

Ödemiş’in Çaylı Mahallesi’nde Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Ödemiş Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenen rahvan at yarışlarında Türkiye’nin değişik illerinden gelen 165 at ve binicisi kategorilerinde birinci gelebilmek için mücadele verdi.

Baş, baş altı, büyük orta, küçük orta, deste, dört yaşlı tay, üç yaşlı tam, ithal A grubu ve ithal B grubu kategorilerinde yapılan yarışlar büyük bir çekişmeye sahne oldu. Kadın binicilerin de yer aldığı yarışlarda küçükorta kategorisinde birincilik için yarışan binicisi Barış Yalçın olan Beyşehir Belediyesi Atlı Spor Kulübü’nden Ali Poyraz’ın atı Poyraz gösterdiği performansıyla ipi göğüsleyerek birinci geldi. Poyraz, elde ettiği bu başarıyla Türkiye şampiyonasına da katılma hakkı elde etti.

Yarışlarda Poyraz adlı atın sahibi Ali Poyraz ile diğer birinci olan atların sahiplerine Türk bayrağı, kupa ve para ödülleri düzenlenen törende verildi.

Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, yaptığı açıklamada, İzmir’deki rahvan at yarışlarında Beyşehir’i başarıyla temsil eden birinci gelen Poyraz adlı atın sahibi Ali Poyraz ile binicisi Barış Yalçın’ı tebrik etti.

Başkanımız Bayındır, performansıyla Beyşehir’in gururu olan Poyraz’ın katılacağı Türkiye şampiyonasında da daha büyük başarılara imza atacağına inandığını sözlerine ekledi.

Menü