Beyşehir Gölündeki Canlı Çeşitliliği Artıyor

191 Görüntülenme 23 Mayıs 2024 Paylaş

Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle tedavi ve rehabilitasyonu tamamlanan 70 adet yeşilbaş ördek, Beyşehir Gölü’ne salındı.

Proje kapsamında, yaralı ve bakıma muhtaç olarak bulunup rehabilitasyon merkezlerine getirilen ördekler, uzman veteriner hekimler tarafından titizlikle tedavi edildi. Gerekli bakımlarının tamamlanmasının ardından doğal yaşam alanlarına geri dönebilecek duruma gelen ördekler, Beyşehir Gölü’nün uygun noktalarına salındı.

Düzenlenen etkinlikte konuşan Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, "Beyşehir Gölü, Türkiye’nin en büyük tatlı su göllerinden biri olarak birçok kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Rehabilite edilen yeşilbaş ördeklerin göle salınması, bölgedeki doğal yaşamın zenginleşmesine ve ekoturizmin canlanmasına katkı sağlayacaktır. Çalışmada emeği geçen tüm kurum ve yöneticilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

Programa, Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, Beyşehir İlçe Kaymakam’ı Mehmet Kemal Akpınar, Doğa Koruma ve Milli Parkla 8. Bölge Müdürü Orhan Çatalçam, Beyşehir İlçe Jandarma Komutanı Muhsin Başkaya, Beyşehir İlçe Emniyet Müdürü Hannan Demir, çeşitli kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile davetliler katıldı.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2024 - Beyşehir Belediyesi