Beyşehir Gölünde İlk Kez Uçurtma Sörfü

1747 Görüntülenme 28 Temmuz 2020 Paylaş

Beyşehir Belediyesi ve Beyşehir Hava Sporları Kulübü işbirliğinde düzenlenen kitesurfing (Uçurtma sörfü) sporu Beyşehir gölünde ilk kez yapıldı.

Beyşehir’e gelen sporcular ve Beyşehir Hava Sporları Kulübü ile gölde sörf yapılacak yerlerde keşif çalışmaları yaparak, Karaburun plajı ve Kültürpark plajında deneme sörfleri yaptı. Yapılan denetimlerin olumlu geçmesi münasebeti ile çalışmaların devam edeceği ve Beyşehir gölünde kitesurfing (Uçurtma sörfü) sporunu kalıcı hale gelmesi sağlanacağı bildirildi.
Beyşehir gölünde uçurtma sörfü sporcusu Doç. Dr. Burkay Kutluhan Kaçıra, Beyşehir’de İlk olarak 3 ada da uçurtma sörfü için inceleme yaptıklarını ifade ederek şu açıklamalarda bulundu.
Kaçıra, “Adaların sahil ve rüzgâr yönünden zayıf olduğunu, ancak ilçe merkezinde ve Karaburun’da bulunan plajın bu sporu yapmak için elverişli olduğunu ifade etti. Karaburun plajının, kuzey, doğu ve batı yönünde esen rüzgârla uçurtma sörfü yapılabilecek. Kültürpark içerisinde bulunan yapay plajın da bu sörfe elverişli olduğunu belirtmek isterim.
Beyşehir’in uçurtma sörfüne yatkın bir doğal bir yapısı olduğunu ve yerli ve yabancı turistlere bu noktadan tanıtım yapılmasının ilçeye turizm açısından getirisinin önemli olduğunu unutmamak gerekir.” Dedi.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi