Beyşehir Belediyesinden Helikopter pisti

684 Görüntülenme 7 Kasım 2020 Paylaş

Beyşehir Belediyesi, Yeni Devlet Hastanesi yanındaki alana, hava ambulanslarına uygun olacak şekilde helikopter pisti çalışmalarına başladı.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yeni hastane binasının yanında bulunan alanda çeşitli çalışmalar başlattı. Ekipler çalışmalar kapsamında, hastane bahçesindeki araç yoğunluğunu azaltmak için yapılan helikopter pistine dahil olarak otopark ilavesi ve hastanenin acil giriş bölümünün olduğu alana ise ambulanslara özel giriş çıkış yolu çalışmalarını da dahil ederek hummalı bir çalışma başlattı.
Yapılan çalışmalar kapsamında Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, “Şehrimizdeki hastaların ambulans helikopterler ile sevk edilmelerini ve hastanelere daha hızlı naklinde kullanılmak amacıyla, belediyemizce, Beyşehir Devlet Hastanemiz yanına uçuşlara uygun bir şekilde helikopter pisti çalışmalarını başlattık. Ambulans helikopterin zaman kaybı olmadan hastanemizin yakınına inebileceği bu helikopter pistinin yeri, daha önceden öğretmenevinin önünden oluyordu, artık zaman kaybı yaşanmadan hastanemiz yakınındaki bu pistten hastaları alarak kısa sürede gideceği hastaneye ulaştırabilecek.  Ayrıca hastane bahçemizdeki araç yoğunluğunu azaltmak için bu piste birde otopark dahil ettik. Ardından acil girişine ambulansların rahat giriş çıkış yapabilecekleri özel ambulans yolunun da çalışmalarının startını verdik. Bu hizmetlerin tüm hemşehrilerime hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi