Beyşehir’de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Etkinlikleri

566 Görüntülenme 11 Kasım 2020 Paylaş

Ülke genelinde olduğu gibi Beyşehir’de de, "Geleceğe Nefes" sloganıyla bin 800 orman fidanı toprakla buluşturuldu.

"Geleceğe Nefes" sloganıyla, ülke genelinde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun tüm kesimlerinin çevreye olan duyarlılığını artırmak ve çevre konusunda farkındalığı yükseltmek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında yöreye uygun ve yararlı ağaç fidanları toprakla buluşturuldu.
 
Gökçimen mahallesi ağaçlandırma sahasında Beyşehir Kaymakamlığı, Beyşehir Belediyesi ve Beyşehir Orman İşletmesi öncülüğünde ilçe genelinde başlatılan ağaçlandırma kampanyası kapsamında toplamda bin 800 karaçam, mavi selvi ve badem gibi yöreye faydalı olan fidanlar toprakla buluşturuldu.
 
“Geleceğe Nefes” Ağaçlandırma Projesi kapsamında, bu yıl pandemi süreçlerinden dolayı tüm çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü belirten Başkanımız Bayındır, “İnsanoğlu ağaca benzer. Ne amaçla yükseğe ve ışığa çıkmak isterse, o amaçla yere kök salar. Bu yüzden insanlar, köklerinin sağlam olması için gelecekteki amaçlarını iyi belirlemelidir.” Dedi.
Gerçekleştirilen fidan dikme çalışmalarına, Belediye Başkanımız Adil Bayındır, İlçe Kaymakamı Yusuf Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar destek verdi.
 
Beyşehir Orman İşletme Müdürü Fırat Arıkan ve ilçede bulunan kurum müdürlerinin de katıldığı fidan dikme faaliyetlerinin ardından, toprakla buluşturulan fidanlara can suyu verildi.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi