Beyşehir Belediyesi Hizmet Binasında Üst Düzey Tedbirler

1248 Görüntülenme 10 Aralık 2020 Paylaş

Beyşehir Belediyesi, Corona virüsü önlemleri kapsamında halkın ve çalışanların sağlığını ön planda tutmak için hizmet binasında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de iki kişide yeni tip Corona virüsün (COVID-19) pozitif test edildiğini duyurmasının ardından, ülke genelindeki belediyelerin hastalıktan korunmaya yönelik hijyen çalışmaları sıkılaştırıldı. Beyşehir Belediyesi bakanlık tarafından yapılan duyuru kapsamında hizmet binasında günlük dezenfekte ve hijyen çalışmalarını artırdı.
 
Belediye çalışanları, yapılan uygulama kapsamında tüm birimlerde ve halkın ortak kullanım alanları olan kapı kolları, tuvalet, asansör gibi alanlarda dezenfekte ve hijyen çalışmaları gerçekleştirdi. Öte yandan Belediyeye giriş çıkışlar HES kodu uygulaması, ateş ölçümü ve maske kontrolleri yapılarak sağlanıyor.

Halkın ve belediye personelinin sağlığının ön planda tuttuklarının altını çizen Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, Sağlık Bakanlığımızın açıklamaları doğrultusunda belediye hizmet binasında tüm tedbirlerin alındığını söyledi.
 
Başkanımız Bayındır, “Gerek giriş çıkışlarda, gerekse birimlerde tüm tedbirlerimizi aldık. Dolayısıyla vatandaşlardan gelen ziyaret taleplerini çok önemli olmadıkça geri çevirmek zorunda kaldık. Bu konuda tüm hemşehrilerimden anlayış bekliyorum. Bu yüzden ziyaretleri azaltma kararı aldık. Müsait olduğumuzda belediyemize gelenleri geri çevirmemeye gayret ettik. Bu artışlar bize gösterdi ki, artık daha tedbirli olmamız gerekiyor. Birebir görüşmekten ziyade telefonla veya sosyal medya ile personelimize ya da bana ulaşabilirsiniz. Vatandaşın açısından da personel açısından da buna riayet etmek zorundayız.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2024 - Beyşehir Belediyesi