Zabıta Ekipleri Dilencileri Suçüstü Yakaladı

488 Görüntülenme 29 Ocak 2021 Paylaş

Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden dilencileri suçüstü yakaladı.

Beyşehir ilçe merkezinde devriye esnasında Cami önlerinde ve vatandaşların işlek olarak kullandığı cadde ve sokaklarda dilencilik yapan kişilere yönelik başlatılan çalışmada dilenci kişilerin çocuklarını da kullanarak duygu sömürüsü yaptığı tespit edildi. Ekipler yakalanan dilencilere eşlik ederek, geldikleri şehre gitmeleri üzere serbest bıraktı.
Dilenmenin Kabahatler Kanunu'na göre suç olduğunu ve bununla ilgili işlem uygulandığını belirten Zabıta Müdürlüğünden şu açıklamalar yapıldı; “Dilencilere yönelik operasyonların kararlılıkla sürdüreceğiz. Hiçbir emek ve menfaat mukabili olmaksızın, başkalarından para veya yardım isteyen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, vatandaşlarımızın duygularını istismar eden ve bunu alışkanlık haline getiren dilencilerle mücadelemiz devam edecektir. Bu süreçte vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya davet ediyoruz."

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi