Huğlu Ve Üzümlü’nün Atık Su Arıtma Tesislerinin Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

1021 Görüntülenme 16 Temmuz 2021 Paylaş

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beyşehir’in Huğlu ve Üzümlü Mahallelerinde atık su arıtma tesislerinin temelini attı.

Temel atma programlarına; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa,  AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Muharrem Akkaya ve Ali Kamacı, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Recep Elkin,  AK Parti Derebucak İlçe Başkanı Adem Sütçü ve Huğlu Silah Kooperatif Başkanı Naci Tanık da katıldı.
HUĞLU VE ÜZÜMLÜ ATIK SU ARITMA TESİSİNE KAVUŞUYOR
Başkan Altay, Derebucak ziyaretinin ardından Beyşehir’in Huğlu Mahallesi’ne geçerek, mahalleye kazandırılacak atık su arıtma tesisinin temelini attı. 
Huğlu ve Üzümlü’nün önemli üretimin merkezlerinden olduğunu, Bölge halkının adeta bir başarı hikayesi yazdığını belirten Başkan Altay, şunları kaydetti: “Biz de destek olmaya çalışıyoruz. Huğlu bu yıl inşallah 60–70 milyon dolar ihracat yaparak Türkiye’ye örnek gelişimini tescillemiş olacak. Ayrıca Konya’daki yatırımlara da destek oluyorlar. Sadece Huğlu’daki işlere değil, ASELSAN Konya’nın da ortağı buradaki vatandaşlarımız. Konya Savunma Sanayi açısından çok önemli bir mesafe kat ediyor. Özellikle Teknoloji Endüstri Bölgesiyle Konya’ya ileri nesil teknoloji ve insan kaynağı oluşturuyoruz. Huğlu da kendi içinde kümelenmesiyle bu konuda çok iyi gidiyor. İnşallah 2023’lerde 100 milyon dolarları aşan ihracat rakamlarına ulaşacağımıza inanıyoruz.”
“HUĞLU’MUZA HAYIRLI OLSUN”
Huğlu’nun en temel problemi olan atık su arıtma tesisini en kısa sürede bitirerek, hayata geçireceklerini aktaran Başkan Altay, “Buralardan çıkan kirli sular Beyşehir Gölü’nü artık kirletmeyecek. Beyşehir Gölü Konya’mızın incisi. Korumak hepimize düşer. Emeği geçen başta KOSKİ Genel Müdürümüz olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Huğlu’muza hayırlı olsun. Beyşehir Belediye Başkanımıza da uyumundan ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah 2023’e, 2024’e kadar hizmetlerimiz bir sağanak halinde devam edecek.” şeklinde konuştu.
“ÜZÜMLÜ’YE HAYRANIZ”
Huğlu’dan sonra Üzümlü Mahallesi’ne kazandırılacak atık su arıtma tesisinin de temel atma programına katılan Başkan Altay, “Üzümlü’ye gelmeden buranın başarısını fark etmek mümkün değil. Buraya her gelişimizde hayranlığımızı ifade ediyoruz ve bu hayranlığımız gün geçtikçe artıyor. Öncelikle üretime hayranız. Ama en önemlisi burada yaşama azminize, iş üretme azminize, kazandığınızı Üzümlü’ye, Beyşehir’e yatırma azminize hayranız. Türkiye’nin bölgesel kalkınmada en önemli örneklerinden birisi Üzümlü’dür. İnşallah bu yıl sadece Üzümlü 300 milyon doların üzerinde bir ihracat hedefi koymuş. Bunu da gerçekleştireceğinize inanıyoruz ki Konya’nın toplam ihracatı 2 milyar dolar olduğu düşünülürse rakamın ne kadar büyük olduğu ortaya çıkacaktır.”
BAŞKANIMIZ BAYINDIR, “BEYŞEHİR, HİZMET EDENLERİ ŞEREFLE ANAR”
Konya Büyükşehir Belediyesinin Huğlu Ve Üzümlü’nün Atık Su Arıtma Tesislerinin Temel Atma Törenine katılan Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, Beyşehir insanının hizmet edenleri taktirle şerefle andığının altını çizerek şunları söyledi.
Başkanımız Bayındır, “Biz değerli Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteklerini görüyoruz. Biz değer bilenlerdeniz. Beyşehir insanı değer bilenlerle doludur. Beyşehir; devletine bağlıdır, saygılıdır. Yönetenlerin hizmetleri varsa her zaman takdirle, şerefle anar. Allah hepinizden razı olsun. Üzümlü ve Huğlu Atık Su Arıtma Tesislerinin Beyşehir’imize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi