Başkan Bayındır’ın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı

688 Görüntülenme 26 Temmuz 2021 Paylaş

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 100’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 
İstiklal Marşının, kurtuluş mücadelesinin kazanıldığı dönem ve şartlarının şiddetini anlattığını aynı zamanda o anı yaşattırdığının altını çizen Başkanımız Bayındır, mesajında şunları söyledi;
 
“İstiklal Marşımız, Kurtuluş savaşında milletimize vermiş olduğu üstün cesaret ve birlik mesajıyla savaşın kazanılmasında büyük bir rol üstlenirken, günümüzde de geçmişte yaşanan zorlukları bize hatırlatarak Türkiye Cumhuriyet’inin daima bağımsız olması için bizlere güç vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını elde etmesinde, canlarını feda eden binlerce vatan evladını milli beraberlik ve birlik duygularını kalben hissederek o hisleri tüm milletine armağan eden milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u minnet ve şükran duygularıyla anarken, geçmişimizi unutmadan, tarihin tekerrürden ibaret olduğunu daima hatırlayarak ülkemiz için durmadan çalışmalıyız. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz, şu dönemlerde, Türk, Kürt, Laz, Çerkez demeden kenetlenmeye ve birlikteliğe daha fazla ihtiyacımız var. Bu duygu ve düşünceler ile İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’a Allah'tan rahmet diliyor, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 100’üncü yıl dönümünü kutluyorum. Allah, bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.”

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi