Beyşehir Belediyesi Ağaçlandırma Çalışmalarına Hız Verdi

404 Görüntülenme 26 Temmuz 2021 Paylaş

İlçe genelinde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına hız veren Beyşehir Belediyesi, İlçe genelinde bulunan park ve yeşil alanlarda ağaçlandırma çalışmalarına hız verdi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda orta refüjlerin yanı sıra Müftü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan.  Ali Muslu ve Şehit Orhan Parlakkaya Caddelerinin kesiştiği alanda yapımına geçtiğimiz yılın sonunda başlanan toplam 6064 metrekare alana sahip parkta ağaç dikim çalışmaları başladı.
 
Yapılan çalışmalarda Ihlamur, Batı Ladin, Mavi Ladin, Leylandi, Sedir, İğde, Akça ağaç, Akasya, Diş Budak ve Çınar türündeki ağaçlar toprakla buluşturuldu.
 
Geçmiş yıllarda olduğu gibi yine daha yeşil bir Beyşehir için çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Belediye Başkanımız Adil Bayındır; “Şuan ekiplerimiz ilçemiz genelindeki park ve yeşil alanlarda ağaç dikme çalışması yürütüyor. Önümüzdeki günlerde ilçemize prestij kazandıracak önemli yeşil alan çalışmalarımız olacak. Yapacağımız çalışmalar ile ilgili Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından proje çalışmaları tamamlanmak üzere, kısa sürede bu projelerimizi de hayata geçirerek hemşerilerimizin hizmetine sunacağız ”dedi.
 

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi