BAŞKANIMIZ BAYINDIR’DAN NORVEÇ’E BAĞIMSIZLIK GÜNÜ MESAJI

208 Görüntülenme 17 Mayıs 2021 Paylaş

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, 17 Mayıs Norveç Anayasa Günü ve Norveç Milli Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Bayındır mesajında, “Beyşehir’in için ayrı bir önem taşıyan,aynı zamanda ilk kardeş şehrimiz olan, adını önemli bir meydanımıza verdiğimiz Dramen başta olmak üzere hemen hemen her şehrinde hemşerilerimizin yaşadığı Norveçi  bağımsızlık gününde unutmadık. Çünkü 17 Mayıs Norveç halkının, işgal ordularına karşı verdiği mücadelenin ardından, aldığı bağımsızlık meyvesinin gündür. 

Kıymetli hemsehrilerim, 19 Mayıs tarihi Türkiye Cumhuriyeti için ne arz ediyorsa 17 Mayıs da Norveçliler için aynı anlamı taşıyor. Türk ve Norveç halklarının bu önemli günleri dünya barışı için büyük bir örnektir. 

Bu duygu ve düşünceyle 17 Mayıs Norveç  Anayasa ve Bağımsızlık  gününü en kalbi duygularımla kutluyor, Norveç’te  ikamet eden  tüm hemşehrilerime sağlık,huzur ve afiyetler diliyorum” dedi.Ordføreren av Beyşehir Adil Bayindir, gratulerer vennskapsbyen Drammen med nasjonaldagen 17.mai. 

Bayindir understreker at de vil vise oppmerksomhet til sin første vennskapsby, der det bor mange norsk- tyrkere, på denne viktige dagen. 17. mai er en viktig merkedag i Norge, hvor grunnloven ble vedtatt og underskrevet på Eidsvoll i 1814. Dagen blir markert over det langstrakte landet med barnetog, taler og folkefest. Selv om Covid- 19 setter en stopper for markeringen i år også, er det en viktig dag for å minnes demokratiet. Feiringen og ivaretakelsen av demokratiet i Norge, er eksemplarisk for verdenssamfunnet. 

Bayindir sier videre at innholdet i den offentlige markeringen av 19.mai for Tyrkia, kan sammenlignes med Norges grunnlovsdag. Ordføreren vil derfor gratulere og sende en hilsen til alle og ønske vennskapsbyen og drammenserne en fin markering av grunnlovsdagen. 

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2020 - Beyşehir Belediyesi