Salı Pazarında HES Kodu ve Maske Denetimi

294 Görüntülenme 26 Temmuz 2021 Paylaş

Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipleri tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında salı pazarında tezgâh açan esnaflara ve vatandaşlara HES Kodu ile maske denetimi yaptı.

Vatandaşları koronavirüse karşı korumak, maske ve sosyal mesafe gibi tedbirlerin uygulanmasını sağlamak için Salı pazarında denetim yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar esnafının HES kodlarını sorgulattı. HES kodu olmayan esnaf ve vatandaşlara uyarıda bulunarak HES kodu almalarını sağlayan ekipler ayrıca, maske mesafe ve hijyen konusunda da hatırlatmalarda bulundu.
 
Son günlerde artış gösteren salgın oranları nedeniyle denetimlerini sıklaştıran Zabıta Müdürlüğü tarafından şu açıklamalar yapıldı; “HES Kodu denetimlerinde durumu riskli ya da pozitif çıkanların pazaryerlerinde satış yapmasına izin verilmiyor. Gerekli tedbirler alınarak bölgeden uzaklaştırılıyor ve sağlık ekiplerine bilgi veriliyor. Pazar yerimizde yapılan denetimlerde böyle bir durumla karşılaşmadık. Denetimlerimiz devam edecek. Şimdilik maske mesafe ve hijyen kurallarına üzerinde duruyoruz.”

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi