BEYŞEHİR BELEDİYESİ GRUP YOLLARINDA SONA GELDİ

1293 Görüntülenme 4 Ekim 2021 Paylaş

Beyşehir Belediye Başkanımız yapımında sona gelinen Kaarali, ve Doğanbey Mahallelerinde bulunan grup yollarındaki çalışmaları yerinde inceledi.

Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerince yapımına başlanan Karaali ve Doğanbey Mahallelerinde yol çalışmalarının sonuna gelindi. Ekipler Karali Mahallesinin yol genişletme ve devamındaki sandviç yöntem ile 2 kat asfalt atarak çalışmalarını bitirdi. Öte yandan ekipler Doğanbey Mahallesinde yapımında sona gelinen yayla yolunda astar çalışmalarına devam ediyor.
 
Beyşehir’deki acil yapılması gereken yolların tamamlandığını belirten Başkanımız Bayındır, “Karaali Mahallemize yol genişletme ve akabinde asfaltı sandviç dediğimiz 2 kat asfaltı bitirmiş olduk. Bundan sonra diğer Doğanbey Mahallesi grup yolunda 6 kilometre ve Kurucuova Mahallesi grup yolunda ise 5-6 kilometrelik bir yer var. Böylece bölgelerimize acil olan yolları bitirme noktasına geldik. Önümüzdeki yıl ki programlarımızda yol çalışmalarımız son hızıyla devam edecek” dedi.
 
“ASFALT ÇALIŞMALARIMIZI KENDİ KAYNAK VE EKİPLERİMİZLE YAPIYORUZ”
 
Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin devam ettirdiği yol çalışmalarını yerinde inceleyen Başkanımız Bayındır, “Yol çalışmalarının tümünü kendi kaynaklarımızla ve kendi ekiplerimizle gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Başkanımız incelemeler esnasında yaptığı açıklamada, “Asfalt çalışmalarımızı kendi kaynaklarımızla, kendi ekiplerimizle yapıyoruz. Karaaali Mahallesinin 17 kilometrelik yolu bitirilmiş oldu. Çalışmasını devralmış olduğumuz yol Büyükşehrimize ait olan bir bölümdü, gerekli müzakereler yapılarak Beyşehir Belediyemizce bu yolu alnımızın akıyla bitirmiş olduk. Önümüzdeki yaz sezonunda, bölgemizdeki mahallelerimize özellikle belde niteliği olan grup yollarında yol çalışmalarımızı devam ettireceğiz.
 
Beyşehir merkezinde şu an Esentepe Mahallesinden Beytepe Mahallesine, Beytepe Mahallesinden Hacıakif Mahallesine ve kısaca Yenimahalle, Evsat ve Hamidiye Mahallelerine doğru bir çalışma içindeyiz.  Bu sezonda havaların elverdiği kadar asfalt çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıl ise merkezde köprüye kadar olan bölümü komple bitirmiş olacağız. 
 
Zira önümüzdeki yıl Müftü, Bahçelievler Mahalleleri ve TOKİ konutlarının olduğu bölge doğalgaza erişmiş olacak. Buradaki altyapılarda MEDAŞ, KOSKİ, TELEKOM, ENERYA olmak üzere bazı yerlerde yenilemeler yapacak. Bu yenilemelerin ardından yapılan tüm alt ve üst yapı çalışmalarının ardından 2023 yılının sonunda Beyşehir'de merkezde sıcak asfaltsız yer bırakmayacağız. Büyük beldelerimizin meydanlarının sıcak asfalt olduğu ama grup yollarının sandviç dediğimiz asfaltla tamamlayacağız. Toz olmayan, çamur olmayan yolları çoğaltacağız. Merkezde parkeden tamamen uzaklaşacağız. Beldelerimiz ve mahallelerimizde dar sokaklarda parke olacak ama geniş caddeleri devamlı asfalt halinde çözerek Beyşehir’i modern kentler statüsünün içine taşımış olacağız.”

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2024 - Beyşehir Belediyesi