BEYŞEHİRDE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMASI

1000 Görüntülenme 19 Ekim 2021 Paylaş

Beyşehir’de, 19 Ekim muhtarlar günü düzenlenen törenle kutlandı.

Anıt meydanında düzenlenen törende Beyşehir Birlik Muhtarlar Birliği tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.
 
Öğretmenevi toplantı salonunda devam eden törende, günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Metli, Muhtarlık müessesinin aslında tanımı devlet ile millet arasında ki köprü olduğunu söyleyerek bu günü meslektaşlarına armağan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.
 
Metli, “Geçtiğimiz yıllar ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan kovıt-19 salgınının ve vatandaşlarımızın karantina süresi ilaç takibine kadar takip ederek takipçisi olduk. Temaslı, temassız, pozitif demeden ailemizi ve canımızı düşünmeden, sadece insan yaşasın ki devlet yaşasın politikası ile can siper hane görev yaptık. Canlarını ebedi hayata uğurlamanın üzüntüsü ile geçirdik. Vefat edenlere Allahtan rahmet şifa bekleyenlere rabbimden acil şifalar diliyorum. Muhtarlarımızın devlet halk en sıcak temas noktasıdır. Devletin güler yüzü şefkat elidir” ifadelerini kullandı.
 
MUHTARLIK MÜESSESESİ, DEVLETLE MİLLET ARASINDA BİRER KÖPRÜDÜR
 
Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır muhtarlar günü dolayısıyla, muhtarların devlet ve millet arasında birer köprü olduğunu vurgulayarak açıklamalarda bulundu.
 
Başkanımız Bayındır, “Şehrimizin en ücra köşesinden en merkezine kadar gecesini gündüzüne katan ve son 2 yıldır pandemi nedeniyle emir eri gibi çalışan bende dâhil sizlerde gece gündüz halkın yanında olan değerli muhtarlarım gününüz kutlu olsun. Muhtarlarımız 192’inci yılını yaşıyor. Geleneğinden vazgeçmeyen, ecdadının bıraktığı izlerden yürüyen dünyada ender milletlerden biriyiz. Dolayısıyla muhtarlık müessesesi devletle millet arasında birer köprüdür. Gönüller birleştirir, ayrılanları bir araya getirir. Sizler o görevleri her manada en iyi şekilde yerine getirenlersiniz.
 
Bize doğru gelirsek, size iletilen konuları çözmekle mükellefiz. Hepinizin bildiği gibi bir program uyguluyoruz. Görev süremizde neler yapılacaksa yerine getirmeye gayret ediyoruz. Sabahın seherinden gece yarısına kadar hep beraber bu şehre hizmet için uyumuyoruz.
Muhtarın davası mahallesidir. Belediye başkanlarının davası şehridir. Oy veren vermeyen demeden, herkese aynı mesafede olarak ama hak yemeden adaletten ayrılmadan gününde bazı işleri yapmak güncel hayatın içinde devam eden yapılması gereken güncel işleri yerine getirmektir.
 
Muhtarlarımızdan rica ediyorum; mahallelerimizde vatandaşlarımız Büyükşehir’in alanıyla Beyşehir’in sorumlu olduğu alanları karıştırdığı yerler oluyor. Bu konuda vatandaşlarımızı aydınlatmanızı rica ediyorum.  Bu duygu ve düşünce ile gününüzü kutluyor, bu 2 yıllık pandemi sürecinde göstermiş olduğunuz başarıları tebrik ediyorum. Emeğinize yüreğinize sağlık”
ÖZDEMİR, “ELİMİZ, KOLUMUZ, GÖZÜMÜZ VE KULAĞIMIZSINIZ”
 
19 Ekim muhtarlar günü dolayısıyla Öğretmenevi toplantı salonunda açıklamalarda bulunan Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, muhtarların mahallelerdeki elimiz, kolumuz, gözümüz ve kulağımız olduğunu ifade ederek şunları söyledi.
 
Özdemir, “Kurum ve kuruluşlardan belediyemize emniyet jandarmaya hepimize verdikleri katkıdan dolayı kendilerine gerçekten teşekkür ediyoruz. Yine başımız sıkışınca elimiz, kolumuz, gözümüz ve kulağımızsınız. Bunu ezbere söylemiyoruz. Bir ihtiyaç sahibi varsa işbirliğini yine muhtarla yapıyoruz. Bütün kamu kurum ve kuruluşlar muhtar esaslı çalışır. Yine muhtar arkadaşlarımız köydeki asayiş güvenliği sağlamasına yaptıkları katkılar. Muhtar arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar günü kutlu olsun” dedi.
 
Törene, Belediye Başkanımız Adil Bayındır, İlçe Kaymakamı Yusuf Özdemir, daire amirleri, mahalle muhtarları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
Konuşmaların ardından ise günün anısına ilçede görev yapan muhtarlara taşınabilir şarj aleti hediye edildi.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2024 - Beyşehir Belediyesi