Beyşehir'de 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı Düzenlendi

603 Görüntülenme 10 Kasım 2021 Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83'üncü yılı münasebetiyle Beyşehir’de anma töreni düzenlendi.

Anıt Meydanı'nda düzenlenen törende Beyşehir İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu. Saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı okunurken bayraklar yarıya indirildi. Törene, Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, İlçe Kaymakamı Yusuf Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, gaziler, öğrenciler katıldı.
Anıt Meydanı'ndaki törenin son bulmasının ardından 10 Kasım anma programı daha sonra Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesinde devam etti. Konferans salonundaki programda ise Atatürk konulu şiirler ve Atatürk’ün Gençliğe hitabesi okunarak günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Program, "Son Yolculuk" adlı belgesel ve “Dış Basında Atatürk” videosu, oratoryo gösterisi ile devam etti. Buradaki program müzik dinletileri ile sona erdi.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi