BEYŞEHİR’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

519 Görüntülenme 25 Kasım 2021 Paylaş

Beyşehir Belediyesi ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yapmış olduğu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Türk Halk müziği sanatçısı Şükriye Tutkun ve ünlü bestekâr sanatçı Ali Osman Erbaşı ile öğretmenlere özel konser düzenledi.

Kültür ve Yaşam Merkezinde düzenlenen programda, günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmaların ardından mesleğe yeni giren öğretmenler yemin etti. Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin takdiminin ardından okulda görevli öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan program icra edildi.
 
Düzenlenen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Beyşehir İlçe Kaymakamı Yusuf Özdemir, “Bilindiği gibi Türk inkılabının reformları içinde en önemlilerinden biri olan eğitim seferleri 1928 yılında başlamıştır. Aynı yılda Bakanlar kurulunca Mustafa Kemal’e verilen Millet Mektepleri Başöğretmen unvanının Mustafa Kemal tarafından kabul edildiği 24 Kasım günü 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Daha sonra bugün genişletilmiş 24 – 30 Kasım günleri Öğretmenler Haftası olarak kutlanmaya başlanmıştır. Öğretmenler Gününü bütün Milli Eğitim camiasına ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve onun nezdinde tüm öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.
 
Türk Halk müziğinin sevilen sanatçısı Şükriye Tutkun ve ünlü bestekâr sanatçı Ali Osman Erbaşı öğretmenlere unutulmaz bir konser verdi. Konserin ardından program, hatıra fotoğraflarının çekinilmesiyle son buldu.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi