EFSANE KADRODAN ANLAMLI ÖRNEK

385 Görüntülenme 13 Aralık 2021 Paylaş

Konya’da amatör liglerinden Beyşehir Belediyespor, bugüne kadar forma giymiş isimler, 75’inci Yıl Cumhuriyet Stadyumu’nda oynanan Beyşehir-Alibeyhüyüğü maçını birlikte izlemek için protokol tribününde buluştu.

Beyşehir Belediyespor’un ilk oyuncularından yeni kuşağa anlamlı birlik ve beraberlik mesajı verildi, efsaneler daha sonra devre arasında kulüp yöneticileri tarafından getirilen formalarını yeniden giymenin mutluluğunu yaşadı.
 
Efsane isimler arasında Beyşehirspor'da bir zamanlar top koşturan Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır da diğer eski futbolcu arkadaşları gibi mavi-beyazlı formayı yeniden giymenin onur ve tatlı heyecanını yaşadı. Arkadaşlarıyla birlikte aynı forma altında günün anısına toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi, sonrasında ise tribünlerdeki Beyşehir taraftarını selamladı.
Başkanımız Bayındır, anlamlı birlik ve beraberliğin yıllar geçsede devam edeceğinin altını çizerek şunları söyledi; “Şu anda bizim büyüklerimiz var aramızda, bizim dün hayranlıkla izlediğimiz Fahri abim, Ercan abim, bizim lakabıyla söyleyelim Cinali abim, bir de Ali Geviş rahmetliyi analım, Sırrı Bülbül abimi ve Kandemir kardeşimi benim takım arkadaşımı rahmetle anıyorum." cümlelerine yer verdi.
 
Başkanımız Bayındır, "Şurada aynı kadroda oynadığım, bir sürü arkadaşım var. Gürol, Aydın, Ertuğrul benim kuşağımı söylüyorum, bizden sonraki kuşakla beraber şu an 3 kuşak Beyşehirspor’da futbol oynamış, Beyşehirspor tarihine adını yazdırmış, tarihe mal olmuş güzel adamlarla beraber olmanın onuru gururu ve heyecanı içinde bu sözleri söylemeye gayret ediyorum, hatta işin aslı gözlerim doluyor. Çünkü aklıma o sahalarda verdiğimiz mücadelede ‘birimiz, hepimiz’ sloganı ile oynadığımız güzel abilerimiz, büyük abilerimizden öğrendiğimiz bize futbolun terbiyesini öğreten Ali Muslu, Fuat abi, Mustafa abi, bizim Beştoy abimiz bir sürü büyüğümüz var, belki unuttuğum varsa bağışlasınlar.” ifadelerini kullandı.
 
BUNDAN SONRAKİ KUŞAKLARA DA ÖRNEK OLMAK İSTİYORUZ!
 
“Cinali abimiz dedik, Ali Geviş dedik, Ercan abi dedik, Sırrı abi dedik, biz onlardan terbiye öğrendik, futbolun sahada ayakla oynandığını, akılla oynandığını, centilmenlik olduğunu, bedensel gücü kardeş kardeşe, rakibi de kardeş sayarak kullanmadığımızı, oyun içinde darbe almışsak birbirimizi kaldırdığımızı unutmadık. Biz böyle öğrendik; futbolun böyle olması lazım. Adını, formanın adını söylüyorum; Beyşehirspor’un nasıl bir halkın temsili yapıldığını bilerek oynadık, hepsini yanımızda hissederek oynadık, şampiyonluklar oldu, mağlubiyetler, galibiyetler oldu. Bizim büyüklerimizden öğrendiğimiz tevazuyu kaybetmemekti. Sahadan ayrılırken yenileni kucaklamaktı.
 
Yeneni tebrik etmekti, böyle bir felsefenin adamı olduk, hep de hayatımızda da bu bizim şiarımız oldu. Bütün arkadaşlarımda da izlenimim odur, hep birbirimizden kopmadık, görüşürüz, bizden sonraki kuşaklarımız da öyle oluyor, öyle oldular, aramızdalar. Bundan sonraki kuşaklarımızdan da beklediğimiz; taşıdıkları formanın o Orta Anadolu’nun ortasında Allah’ın lütfunu esirgemediği bir Beyşehir Gölü’nün kenarında kurulmuş, yıllarca, asırlarca şehir olmuş, Beyşehir’in evladı olduğunu unutmamalarını onlara buradan tavsiye ediyorum.
Zira taşıdığımız ünvan sıradan bir unvan değil hepimizin. O yüzden Beyşehir’in gelecekte yetişen nesillerine şu tablonun örnek olmasını istiyorum, ben büyüklerime buraya katıldığı için teşekkür ediyorum. Gurur duyduk.”

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi