KIRILAN VE DEVRİLEN AĞAÇLARA ANINDA MÜDAHALE

343 Görüntülenme 3 Mart 2022 Paylaş

Beyşehir ilçe genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağış nedeniyle parklarda ve mezarlık çevresindeki ağaçlara belediye ekiplerince anında müdahale edildi.

Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler yoğun kar yağışı dolayısıyla devrilen ve kırılan ağaçlar için çalışma başlatıldı. Ekipler ilçe merkezde ulaşıma engel olacak yerleri önceliğe alarak yıkılan ve kırılan ağaçları kaldırıyor. Ayrıca ekipler, devrilen ağaçlara müdahale ederken hem de kötü ve kırılmak üzere durumda olan ağaçlar için temizlik çalışmalarına başladı.
 
Park ve Bahçeler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Ağaçlara büyük önem veriyoruz. Kar yağışından hemen sonra çalışmalarımıza başladık. Özellikle çamların yaprakları kışında kaldığı için bu ağaçlarda kırılmalar daha çok yaşanıyor. Karlar çamın üzerinde olduğu için ağırlık yapınca da ağacın dalları daha fazla bu yükü taşıyamadığı için ince dallar kırılıyor. Tehlike bulunan ağaçların tümünde kontrollü bir biçim de bakımlarını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi