BAŞKANIMIZ BAYINDIR TIP BAYRAMINI KUTLADI

294 Görüntülenme 14 Mart 2022 Paylaş

Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.

İnsanlık tarihi boyunca önemini kaybetmeyen ve kaybetmeyecek mesleklerden olan hekimliğin insanlığa hizmet ettiğini belirten Başkanımız Bayındır, şu ifadelerle sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.
 
Ülkemiz, sağlık alanında da dünyadaki gelişmeleri eş zamanlı olarak takip ederek tıpta çığır aşarak birçok ülkenin başında gelmiştir. Koronavirüs salgınında diğer ülkelere gönderdiğimiz aşı bağışları ve sağlık hizmetleri ile ülkemiz bu alanda gücünü göstermiştir. Yine kendi yerli ve milli aşımız TURKOVAC ile kendi kendine yeten bir ülke anlayışı ile sağlıkta da kendine yeter hale gelmiştir.
 
Özellikle şunu belirtmek istiyorum; öncelikli görevleri insan hayatı ve sağlığı olan bu kardeşlerimizin emeklerinin tarifi yoktur. Zaman zaman duyuyoruz, kendilerine yönelik gerçekleştirilen şiddeti her platformda kınayarak bu tür girişimlerin olmamasını dile getiriyoruz. Sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü olan “Beni Türk Hekimlerine Emanet Edin” sözüyle bitirmek istiyorum.
 
Bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren başta hekimler olmak üzere bütün sağlık çalışanlarının bayramını kutluyor, görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı minnet ve şükranla anıyorum.”

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi