BAŞKANIMIZ BAYINDIR’DAN, AİLE DANIŞMANLIK BİRİMİNE ZİYARET

637 Görüntülenme 17 Mart 2022 Paylaş

Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, belediye bünyesinde açılan Aile Danışmanlık Hizmetleri Birimini ziyaret etti.

Eski belediye binasının 3’üncü katında hizmet veren birimi ziyaret eden Başkanımız Bayındır ve beraberindekiler birime eklenen yeni hizmetler konusunda bilgi aldı. Aile Danışmanlık Birimindeki Evde Bakım Hizmetleri bölümünün görev yapan personellerinin gönüllülük esasına göre mesai yaptığının altını çizen Başkanımız Bayındır, birimde çalışan tüm personele gönüllere dokunan bu çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Başkanımız Bayındır, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı zaten bu hizmeti veriyor. Bizde belediye olarak aile danışmanımız Zeynep Sayın Başoğlu kızımız olmak üzere ilçemizde bulunan en ufağından en büyüğüne tüm hemşehrilerimizin evlerinin temizliğine kadar bu ulvi görevi sürdürüyoruz. Çünkü bir gün hepimiz hasta ve muhtaç olabiliriz. Aynı şekilde kadınlara özel olarak imamımız bayan cenazelerinin yıkanmasıyla görevlendirdik. Belediyemizin Aile Danışmanlık Hizmetleri Birimine ve mahalle muhtarlarına ulaşarak bu hizmeti alabilirsiniz. Bu birimdeki personellerimiz tevazularını kaybetmeden, gönüllere girerek çalışacaklar. Çünkü yapayalnız kalmış insanlarımız var bunlara sahip çıkmak hem imanımızın hem de milletimizin karakterinin gereğidir.
Birimimizde aile danışmanlığı ve birçok psikolojik destek hizmetleri yer alıyor. Personellerimiz her zaman hastalarımızın yanında oldular. Bu duvarlara yazılan yazılar yediden yetmişe halka bir mesajdır. Her adım attığımız yerdeki gönüllere dokunmak boynumuzun borcudur. Bu göreve gelmişsek gereğini yapmakta boynumuzun borcudur. Bu hizmeti veren aile danışmanlık birimi personelimize ve şehrimize hayırlı olsun.” dedi.
Başkanımız Bayındır, Belediyenin evde bakım hizmetlerinde daha önceki yıllarda görev yapan ve elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Gülay Bircan’ı da anarak şunları ekledi; “burada Gülay kızımı rahmetle anmak istiyorum. O bu vazifeyi şerefle ifa ediyor ve daima sıkıntısı olanın yanında oluyordu. Ben onun ve onun gibi nice hizmet neferlerinin cennete gideceğini inanıyorum. Yakınlarına ise tekrar başsağlığı diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi