BAŞKANIMIZ BAYINDIR, "ASFALT ÇALIŞMALARIMIZ TÜM MAHALLELERDE DEVAM EDECEK"

101 Görüntülenme 26 Temmuz 2022 Paylaş

Beyşehir Belediyesi Yeni Mahalle Erenler Caddesinde bozuk olan eski asfaltları freze makinesi ile kazıyarak, standardına uygun sıcak asfalt serimi için hazırlanıyor.

Geçmiş yıllarda eski asfalt kaldırılmadan yenisinin yapılmasından dolayı yol kotlarının yükselmesine neden olan ve doğalgaz çalışmaları nedeniyle deforme olan Erenler Caddesi asıl sıcak asfalt standartlarına hazırlanıyor. Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri freze aracıyla eskimiş ve yıpranmış asfaltları kazıyarak, yapılacak olan yeni asfaltın daha temiz ve düzgün bir yüzey üzerine atılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler böylece kaldırım ile yol arasındaki kaybolmuş kot farkı da bu kazıma sayesinde yeniden olması gereken seviyelere gelmiş oluyor. Bu sayede yollar daha kaliteli, güvenilir ve sağlam hale geliyor.
Asfalt kazıma ve yenileme çalışmalarının hız kesmeden tüm mahallelerde devam edeceğini belirten Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, "Biz gerçek standartları neyse o şekilde sıcak asfalt çalışması yapacağız diye halkımıza söz verdik. Sıcak asfaltla şehrimize yakışan konforlu yollar yapacağız. Üst üste asfalt yapmayacağız. Bu şehrin insanının hakkını gözeteceğiz. Bozuk yolların üstünü asfaltla kaplamayacağız. Freze makinesi ile bozuk asfaltı yoldan tamamen kazıyor, zemini pürüzsüz hale getiriyor, ondan sonra asfaltı döküyoruz." ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi