TOKİ’DE KURAN KURSU EĞİTİM AÇILIŞI DÜZENLENDİ

875 Görüntülenme 22 Ekim 2022 Paylaş

Beyşehir İlçe Müftülüğü tarafından TOKİ Mahallesinde 4-6 yaş öğrencileri için Adem Kartal Kur’an Kursunun açılış programı düzenlendi.

TOKİ Adem Kartal Kur’an Kursu önünde düzenlenen açılış törenine Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, İlçe Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, İlçe Müftüsü Veysel Kükrek, kurum amirleri, din görevlileri, hayırsever işadamları, veliler ve öğrenciler katıldı.
Açılış programında Beyşehir Belediyesi’nin mehteran gösterisi ise büyük ilgiyle izlendi.
 
Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Veysel Kükrek, Kuran kursların amacının çocukların geleceğe yönelik ümitlerini ve dini bilgilerini arttırmakta olduğunu belirtti.
Kükrek, “Buralarda yetişen çocuklarımız için birbirimize baktığımız zaman; İsraf nedir? Vatan sevgisi nedir? İsrafa karşı nasıl mücadele edilir? Anne babaya sevgi nedir? Anne babaya saygı nedir? Bunları öğrenmektedirler. Bizim 4-6 yaş kurslarımızın böyle bir fonksiyonu var geleceğe yönelik ümitlerimizi arttırmak, çocuklarımıza yönelik bu ümitleri arttırmak. Bugün açılışını yaptığımız kursta emeği geçen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır ise, “ Allah aşkını, peygamber sevgisini her zaman zihninden çıkarmayan nesilleri yetiştirdiğimiz sürece bu ülke yıkılmayacak ve bölünmeyecektir. ”dedi.
 
Başkanımız Bayındır, “Adem Kartal 4-6 yaş grubu çocuklarımızın kreşini biraz sonra açacağız. Biz bu milletin evlatlarını, dünyevi ilimler, uhrevi ilimler ile birleştirerek eğitir ve büyütürsek yalan söylemeyen, çalmayan, haramdan korkan, vatan ve bayrak sevgisini, Allah aşkını, peygamber sevgisini her zaman zihninden çıkarmayan nesilleri yetiştirdiğimiz sürece bu ülke yıkılmayacak ve bölünmeyecektir.
 
Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a ve işadamlarımızı görüyorum. Her birine emekleri ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Zira her şey dünyada elde edilen mal değildir. Bir de ahirete gönderilen sevaplar vardır. Allah onların bu güzel duygularıyla yaptıkları hizmetleri öbür âlemde bir gün onların önüne mükâfat olarak dönsün diye düşünüyorum. Devletin yükünü bölüşürsek devletimizin daha büyük yapacağı işlerin yolunu açmış oluruz. Allah’ın kelamının öğretilerek büyüyecek bu 4-6 yaş grubunun memleketimizin yarın önemli noktalarında yapacağı hizmetleri bugünden görüyoruz. Yüce Mevla’m 99 ismiyle devletime zeval vermesin, sağlık içinde güzel ömürler sürdürsün diyerek hepinizi saygıyla selamlıyorum.” diye konuştu.
 
Beyşehir İlçe Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, ise “Milli değerlerin, değerler eğitiminin erken yaşta verilmesinin çok önemli olduğunun altını çizerek şu açıklamalarda bulundu.
Akpınar, “Kuran kursumuzun öncelikle öğrencilerimize ailelerimize ilçemize milletimize ümmetimize hayırlı olmasını diliyorum. Milli değerlerin, değerler eğitiminin erken yaşta verilmesini çok önemsiyorum. Doğru insanlar elinde doğru yerde verilmesi de çok önemli. Gerçekten çok güzel bir tesis yapılmış. Hem içerisiyle hem bahçesiyle oyun gruplarıyla emeği geçenlere başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Beyşehir Belediyemize Belediye Başkanımıza işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. İnşallah burada yetişen çocuklarımıza ülkemizin geleceğini emanet ediyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum. Sağ olun.” İfadelerini kullandı.
 
Beyşehir TOKİ Mahallesi Muhtarı Yasin Sünbül, de Hayırsever işadamlarına teşekkür ederek, Beyşehir Müftülüğümüze bağlı hayırsever işadamlarımızın destekleriyle yapılan Adem Kartal 4-6 yaş kreşimizin öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sizlerin huzurunda hayırsever işadamlarımıza teşekkür ediyor, Allah onlardan razı olsun. Sayın Başkanımız Adil Bayındır’a ise encümen kararı ile TOKİ mahallesine yer tahsisinde yardımcı olduğu için ayrıca teşekkür ediyorum. ”dedi.
 

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2024 - Beyşehir Belediyesi