BEYŞEHİR’DE DİYABET FARKINDALIĞI YÜRÜYÜŞÜ

86 Görüntülenme 11 Kasım 2022 Paylaş

Beyşehir’de “14 Kasım Dünya Diyabet Günü” farkındalığı için yürüyüş düzenlendi.

 
Beyşehir Kaymakamlığı'nın öncülüğünde, Beyşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Devlet Hastanesi tarafından diyabet günü kapsamında ortaklaşa farkındalık yürüyüşü etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında, anıt meydanında başlayan yürüyüş göl kenarındaki Vuslat Parkı'nda festival meydanında son buldu. Yürüyüş boyunca katılımcılar ellerinde, diyabet hastalığına yönelik pankartlar taşıyıp, hep bir ağızdan diyabet farkındalığı için mesajlar verdi.
 
Festival alanında sona eren yürüyüşün ardından Beyşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Sıtkı Küçükbuzcu katılımcılara teşekkür ederek, diyabet hastalığı ile ilgili bilgi verdi.
 
Düzenlenen yürüyüşe, İlçe Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Ateş, Beyşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Sıtkı Küçükbuzcu, kamu kurumlarının müdürleri, sağlık çalışanları, gaziler, sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin başkan ve temsilcileri, öğrenciler, muhtarlar, vatandaşlar katıldı.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi