BAŞKANIMIZ BAYINDIR, “YÜREĞİMİZ DEPREM BÖLGELERİNDE”

393 Görüntülenme 7 Şubat 2023 Paylaş

Beyşehir Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında Cumhuriyet tarihindeki en büyük ikinci felaket olan 7,8’lik deprem felaketi konu alındı.

Beyşehir Belediyesi meclis toplantı salonunda, Başkanlığını Belediye Başkanımız Adil Bayındır’ın yaptığı Şubat ayı toplantısında deprem bölgelerine yapılacak yardımlar ele alındı.
Başkanımız Bayındır, Tüm Türkiye’de birlik ve beraberliğin en büyük örneklerini gördüklerinin altını çizerek Beyşehir olarak yüreğimiz deprem bölgelerinde dedi.
 
Başkanımız Bayındır açılış konuşmasında, “Haftaya Cumhuriyet tarihindeki en büyük ikinci felaket olan 7,8’lik deprem felaketi ile başladık. Allah bu devlete, bu millete altından kalkamayacağı afetler vermesin. Rabbim Türk Milletini her türlü felaketlerden esirgesin. Hepimizin başı sağ olsun. Ölenleri kendi analarımız, babalarımız, çocuklarımız gibi düşünelim. Biz millet olarak geçmişten günümüze kadar hep böyle baktık, böyle bakmaya da devam edeceğiz. Bugünde biz Beyşehir olarak hiçbir şeyi esirgemeden battaniyesinden iş makinalarına kadar ne ihtiyaç varsa canla başla yüreğimizle deprem bölgesinde olacağız. Bu bizim zaruri görevimiz. Beyşehir halkı yardımseverdir. Beyşehir halkı devletten yanadır. Beyşehir halkı kara gün dostudur. Bu mücadelelerin içinde elbirliğiyle omuz omuza verip hiç ayrım gütmeden hepimizin davası tektir. Deprem bölgelerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, kalanlara şifa ve sabır diliyorum.
 
Şu an Konya’ya Hatay bağlandı Konya Valimiz ile Büyükşehir Belediye Başkanımız oraya intikal ettiler. İlçeler hiçbir şekilde ayrım yapmaksızın birlik içinde araç gereç göndermiştir ve Büyükşehir’de aynı şekilde üzerine düşeni yapmıştır. Velhasıl gün birlik olma günüdür diyorum, Allah devlete millete zeval vermesin ile noktalıyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi