KAYMAKAM AKPINAR VE BAŞKANIMIZ BAYINDIR MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ

159 Görüntülenme 19 Ekim 2023 Paylaş

Beyşehir Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar ve Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, “19 Ekim Muhtarlar günü” münasebetiyle mahalle muhtarlarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

Başkanımız Adil Bayındır’ın ev sahipliğinde, Beyşehir Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen programa, Beyşehir Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, belediye birim amirleri ve muhtarlar katıldı.

Kahvaltı programında söz alan Beyşehir İlçe Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, “Muhtarlar, bizim vatandaşla doğrudan, köprü olarak gördüğümüz bir birimdir. Vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını bize ileten kolumuzdur. Muhtarlarımızın görevlerini layıkıyla yerine getirdiklerine inanıyorum. Muhtarlarımızın önünde yeni bir seçim var, bu dönemin kazasız belasız şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum. Tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü kutluyorum” dedi.
“SİZLERİN YERİ BENDE HEP AYRI OLACAKTIR”
Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, mahalle muhtarlarıyla kahvaltı programında bir araya gelerek, hep birlikte güzel işler başardıklarını ifade etti.
Başkanımız Bayındır konuşmasında; “Bizim emektar, halkın ta kendisi olan, halkla aramızdaki köprüleri kuran, halkın kalbine bizi taşıyan, şehrimin bütün sorunlarını, bölgesinin sorunlarını bizlere getiren değerli muhtarlarımız, ben bu heyetin 2019’dan beri şahidiyim. Dünya’yı kasıp kavuran Covid-19 salgınında yaptıklarınızdan ve çalışmalarımıza katkılarınızdan ötürü sizleri kahraman olarak gördüğümü özellikle belirtmek istiyorum. 
19 Ekim muhtarlar gününde, önümüzde bir seçim var, kaderde görev olur olmaz, birlikte olabiliriz, olamayız. Siz olursunuz, biz olamayız, biz oluruz, siz olmazsınız ama benim nezdimde, benim gözümde şu heyetin ayrı bir yeri olacaktır. Benim diyaloglarım pazara kadar değil, mezara kadardır. O yüzden sizlerle içimizde görev anında sıkıntılar olabilir ama sizler benim gözümde benim kadim dostlarımsınız. Bir ömür nerede olursam olayım, sizler benim için birer hatırasınız. Geçmişte görev yaptığım dönemde de bu böyleydi. Bu vesileyle 1989-2004 yılları arasındaki muhtarlarımızı da buradan anıyor, hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler, vefat edenlere ise Yüce Mevla’dan rahmet diliyorum. Allah devletimize zeval vermesin, birliğimiz bozulmasın gününüz kutlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.
Beyşehir İlçe Emniyet Müdürü ise muhtarlar ile koordineli çalıştıklarını belirterek, “Muhtarlarımızı müfettiş olarak görüyoruz. Onlar bazen bizim elimiz kolumuz kulağımız oluyor. Bu güzel gününüzde sizlerle beraber olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu anlamlı gününüz kutlu olsun.”
Programdan sonra mahalle muhtarlarına UNESCO Dünya Miras Listesine giren Beyşehir Eşrefoğlu Camisi’nin minyatürü hediye edildi.

Benzer Haberler

iletisim@beysehir.bel.tr

Tüm hakları saklıdır. 2022 - Beyşehir Belediyesi